První seriál – jak vznikal plakát Makej!

Nějakou dobu jsme přemýšleli, jaký námět na seriál příspěvků by vás mohl zaujmout a zároveň třeba i pobavit. Nakonec jsme na něj přišli tak trochu náhodou, když jsme se bavili nad designem nového plakátu.

Abych vše objasnil, tak náš hlavní designér a grafik Tomáš udělal všechny plakáty sám a za každým se skrývá malý příběh. Proto jsme se rozhodnuli, že vám plakáty postupně představíme a hlavně řekneme, jak vznikaly.

Jako první vznikl plakát, který jsme pojmenovali Makej. Na plakátu je jasně formulovaný citát Přestaň snít. Začni makat! V anglickém originálu Stop wishing. Start doing!

A jak tedy první plakát pro Boosted vzniknul?

Tomáš si sedl ke svému Macu a otevřel prázdný soubor v Illustratoru. První plakát by měl vyjadřovat to, jak ze snění udělat realitu. V tomto případě nejenom pro samotný plakát, ale i pro celý projekt Boosted.cz. Takže to bylo jasné – přestat snít a začít makat. Jednoduchý typografický plakát odstartoval sérii našich motivačních plakátů.

A tak nějak vznikl první plakát. Nešlo jen o první plakát, ale i o celý začátek Boosted.cz. Nad tímto prvním plakátem jsme konzultovali podobu i všech dalších, velikosti plakátů, tisk a vše ostatní.

Plakát najdete zde