Naše samolepky vyrábíme pouze z těch nejkvalitnějších materiálů, speciálně určených pro daný typ interiérových povrchů – zeď, sklo, kov a další. V našem e-shopu naleznete také samolepky exteriérové, které mají výbornou odolnost vůči světelným a povětrnostním vlivům, a lze je použít na automobil nebo výlohu.

Aplikace těchto samolepek je proto velice snadná a stačí se držet jednoduchých zásad pro lepení.
Nalepení menších samolepek zvládnete hravě sami, u nalepování velkých samolepek doporučujeme spolupráci dvou lidí, aby manipulace s motivem byla snazší.

Před lepením je potřeba ujistit se, zda je povrch řádně připraven pro aplikaci.

Povrch musí být vždy suchý, odmaštěný (pokud je potřeba), hladký a bez nečistot. Interiérové samolepky drží dobře na zdi, dveřích, skle, kovu a plastu.

Samolepky se nesmí aplikovat čerstvě po malování – musíme nechat alespoň 14 dní vyschnout.

Samolepka nelze aplikovat na starou zeď, která má na sobě několik vrstev omítky. Mohlo by se stát, že při sundavání přenosové fólie by na ní zůstaly kousky staré zdi. Pokud máte pocit, že by mohla tato situace nastat, doporučujeme staré omítky seškrábat a aplikovat novou vrstvu omítky, nebo penetrace v případě, že máte vlhkou zeď.

Problémové povrchy

Nejproblémovější povrch je pro naše samolepky hrubá omítka, na které bude aplikace vyžadovat větší trpělivost. Dalším povrchem, kde aplikace samolepky může dělat menší problémy, je sytě barevný povrch malby. Nejhorší variantou je kombinace těchto dvou povrchů. Avšak můžete si být jistí, že problémů jsou pouze v náročnější aplikaci  – pokud samolepku dokážete nalepit, na očištěných a stabilních površích bude držet dobře.

Odstranění samolepky

Samolepku můžete bezproblémově odstranit tak, že ji pomalu začnete sloupávat z jednodnoho rohu plynulým táhnutím. Důležité je vyvarovat se trhaných pohybů.

Technická upozornění

Samolepku aplikujte pouze na povrch, na který byla určena. Interiérové samolepky nepoužívejte na automobil či jiné exteriérové povrchy. Samolepku aplikujte do 2 let od zakoupení. Výrobce udává odolnost aplikovaných samolepek od -40° do +80°C. Minimální teplota vhodná pro aplikaci je 10°C.

 

Postup nalepení samolepky na zeď

Sami se pusťte do aplikace samolepky do 150 cm (šířka či výška). Na větší rozměry doporučujeme pozvat na pomoc dalšího člověka.

Co budete potřebovat?

Budete potřebovat nůžky, tužku, gumu (volitelně pásku a hladítko). Jako hladítko můžete použít stěrku zakoupenou u nás v e-shopu, nebo kreditní kartu či jakýkoliv jiný umělohmotný nástroj.

1. Pokud motiv obsahuje více částí, tak je rozstříhejte na jednotlivé části 

Rozstříhané části můžete nalepit na zeď dle vlastní fantazie a nebo se řídit přiloženým návrhem od nás.

2. Uhlaďte hladítkem přenosovou průhlednou fólii k motivu

Položte samolepku na pevnou podložku (např. stůl) průhlednou přenosovou fólií nahoru. Hladítkem přejeďte přes motiv, aby přenosová fólie lépe přilnula k motivu.

3. Obraťte motiv

Obraťte motiv bílým podkladem nahoru a přenosovou fólii dolů.

4. Oddělte bílý papír od přenosové fólie

Opatrně začněte bílý podklad sundávat. Postupujte opatrně, aby na bílém podkladu nic nezůstalo a vše zůstalo na přenosové fólii. Pokud na bílém papíru zůstane nějaká část, tak se o kousek vraťte, uhlaďte a zkuste znovu.

5. Přilepte přenosku s motivem na zeď

Přenosovou fólii uchopte za rohy a přilepte ji ke zdi. Postupujte od jedné strany ke druhé a dbejte na to, aby samolepka byla po celém povrchu přilepena a netvořily se pod ní bubliny.

6. Začněte z jednoho rohu přenosku sundávat

Pokud máte přenosku se samolepkou na zdi, tak začněte opatrně přenosku z jednoho rohu sloupávat. Pokud Vám nějaká část motivu zůstane na přenosce, tak se o kousek vraťte, uhlaďte a opakujte sejmutí.

 

Co dělat, když mi na samolepce zůstaly drobné bublinky?

Nebojte se, nic se neděje, vezměte špendlík, bublinu propíchněte, znovu uhlaďte a bublina bude pryč.